Etüt Ne Demektir ve Yararları Nedir

Etüt Ne Demektir ve Yararları Nedir
Etüt Ne Demektir ve Yararları Nedir admin
Bu içerik 613 kez okundu.

 

Sabahçı ve öğlenci ilköğretim öğrencilerinin okul dışı saatlerinde etüt merkezlerine gittiğini görüyoruz. Bu merkezlerde nasıl bir eğitim verildiğini bilmeyenler, bu yaş çocukları için bu eğitimin ağır ve sıkıcı olacağını düşünebilir. Oysa durum tam tersidir ve etüt merkezlerine giden öğrenciler için ders çalışmak ve ödev yapmak zevkli bir hale gelmektedir. İlköğretim öğrencisi henüz düzenli ders çalışma ve ödev yapma alışkanlığı kazanamamıştır. Okulda verilen ev ödevlerini yapması için ise aile desteğine ihtiyacı vardır. Ama anne ve babası çalışan çocuklar bu desteği tam olarak alamazlar.

Ailelerin çoğu da öğrendikleri bilgileri unutmuş olduğu için bu desteği sağlayamazlar. Böylece ödev yapmak ve anlatılan dersleri tekrarlamak çocuk için zor bir görev haline gelir. Okulda anlatılan konuyu anlamadığında da ödevlerini yapmakta gerçekten zorlanmaktadır. Ama etüt merkezlerine giden öğrenciler bu sorunları yaşamazlar. Bu merkezlerde çocuk ödevlerini öğretmenleri denetiminde yapar ve anlamadığı konuları öğretmeni ona anlatır. Ödevlerini yapmakta yardımcı olur.

Ödevlerini kolaylıkla yapmaya başlayan öğrenci derslerini de okulunu da sevmeye başlar ve giderek daha çok başarılı olur. Okullar başlarken etüt ne demektir sorusuyla çok sık karşılaşıyoruz. Merkezimiz velilerimize etüt eğitiminin yararları konusunda bilgi vermekte ve çocuklarının bu eğitimle daha başarılı olacağını anlatmaktadır. Merkezimizde her öğrenciyle birebir ilgilenebilecek yeterli sayıda öğretmen bulunuyor. Eğitimlerimizle öğrencilerimiz öncelikle düzenli ders çalışma alışkanlığı kazanmış oluyor.

Bu çalışma sistemiyle öğrenciler bilgilerini pekiştiriyor, sınavlara daha hazırlıklı halde giriyor ve başarılı oluyor.  Ancak etüt programımız ders tekrarı ve ödev yapmakla sınırlı değildir. Çeşitli aktivite programlarımız da vardır ve bu aktiviteler çocukların kişisel, sosyal, zihinsel gelişimlerine katkı sunuyor. Kalabalık sınıflarda ortaya çıkmayan yetenekleri bu etkinliklerle ortaya çıkıyor ve geliştiriliyor.

www.etutmerkezi.com sitemizde etüt ve aktivite programlarımızla ilgili detaylı bilgiler yer alıyor. Çocuğunuzun okul saatlerine ve ilgi alanlarına göre program seçimini yapabilirsiniz. Çocuğunuz hangi semtte oturursanız oturun servis araçlarımızla evinizden alınacaktır. Ancak sabah okulda olan öğrencileri ders bitiminde okulundan alıyoruz. Sabah ve öğlen gruplarımız için öğle yemeği servimiz de bulunuyor. Temiz, ferah ve rahat bir ortamda çocuğunuz ödevlerini tamamlayacak ve akşam eve geldiğinde sizinle daha keyifli zaman geçirecektir.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor