Estetik Dolgular Ve İmplant Tedavisi

Estetik Dolgular Ve İmplant Tedavisi
Estetik Dolgular Ve İmplant Tedavisi Emre
Bu içerik 1180 kez okundu.

 

            Sağlıklı bir gülüşe sahip olmak, herkesin isteği ve en doğal hakkıdır elbette. Üstelik yemeklerden keyif alarak, zorlanmadan yiyebilmek sadece işin keyfi kısmını değil, sindirim sistemini de önemle ilgilendiren bir konudur. Zira iyi çiğnenmemiş besinler, mide ve bağırsaklarda pek çok probleme neden olabiliyorlar. Bu yüzden eğer ağzımızda diş kaybı varsa, takılacak bir implant ile bu kaybı telafi etmek ve bu sayede daha sağlıklı bir gülüşe ve çiğnemeye ulaşmak mümkündür.

  İmplant Tedavisi Nedir?

 

            İmplant çekilmiş dişlerin boşluklarına uygulanan yapay dişler ve bu dişlerin çene kemiğine sabitlenmesini sağlayan vida sisteminden oluşmaktadır. Kimilerine göre implant uygulaması bir hayli ürkütücü gelse de, bu son derece zararsız ve sağlıklı bir uygulamadır.

 

            Bu tedavi sırasında önce, çekilmiş olan dişin boşluğuna titanyumdan elde edilmiş bir ürün olan vida yerleştirilir. Bu işlem sırasında herhangi bir ağrı veya acı duyulmaz. Estetik diş doktoru tarafından, gayet basit biçimde yerleştirilen bu vida, işlem bittikten sonra yaklaşık iki veya üç ay boyunca ağızda kalacaktır. Bu zaman zarfında çene kemiğine iyice tutunan ve uyum sağlayan vida, artık gerçek bir diş kökünün görevini sağlayabilmektedir. Bu aşamadan sonra vidanın üzerine yapay diş yerleştirilerek, implant uygulaması tamamlanmış olur.

 

            İmplant uygulaması bittikten sonra bu yapay diş, uzun yıllar boyunca ağızda herhangi bir soruna sebebiyet vermeden kalır. implant fiyatları hakkında bilgi almak için Dentnis diş kliniğine ulaşabilirsiniz.

 

 Estetik Dolgu Ne Demektir?

 

            Estetik dolgu, dişlerde çürükler dolayısıyla oluşan madde kayıplarının giderilmesinde kullanılan, ancak bunu yaparken görünümde kalite sağlayan bir dolgu çeşididir. Estetik dolgu dişlerde görülen bütün madde kayıplarında rahatlıkla uygulanabilen bir dolgudur. Bu dolguların hazırlanması için önce ağzın dijital ortamda taranması gerekmektedir. Bu dolgunun hazırlanması da bilgisayarda hazırlanan bazı yazılımlar ve cihazlar sayesinde yapılmaktadır.

 

            Estetik dolgular, daha önceki dönemlerde kullanılan eski tip dolgulara nazaran dişleri çok daha iyi koruma özelliğine sahiptir. Ayrıca bu dolguların kırılması ve çıkması da çok kolay gerçekleşen bir durum değildir. Çünkü bilgisayar ortamında gayet sağlam ve diş yapınıza uygun olarak üretilirler.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor