Estetik Cerrahideki Meme Ameliyatları

Estetik Cerrahideki Meme Ameliyatları

Estetik Cerrahideki Meme Ameliyatları
Estetik Cerrahideki Meme Ameliyatları Emre
Bu içerik 218 kez okundu.
Reklam

 Kadınların fiziksel güzelliklerinde, memenin şekli ve büyüklüğü önemli bir yer tutmaktadır. Hassas bir dokuya sahip bu organlar, zamanla birçok sebebe bağlı olarak deforme olabilir. Bu noktada, plastik cerrahinin yan dalı olan estetik cerrahi, yardıma koşmaktadır.

 Kadınlarda; genetik, hormonal ve gebelik gibi nedenler ile memeler aşırı büyüyebilir, boyun ve sırt ağrısı gibi rahatsızlıklara yol açabilir. Bu durum, Meme Estetiği alanına girmekte olup, kolaylıkla çözümlenebilir.

Büyük göğüslerin yarattığı problemler, Meme Küçültme ameliyatı ile ortadan kaldırılır. Hasta hem fiziksel hem de ruhsal açıdan sağlığına kavuşur. Bu ameliyat için kadınların, 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekir. Ameliyat genel anestezi ile yapılır, 1 saat kadar sürer. Hasta 1-2 gün hastanede kalır, 1 hafta sonra normal hayatına döner.

Büyük memeleri yanı sıra, küçük memelerde kadınlar açısından sorun olmaktadır. Çünkü aşırı küçük göğüs kişide, kıyafet açısından hoş olmayan bir duygu yaratmaktadır. Bunun da, Meme Büyütme ameliyatı ile çözümü mümkündür.

Bu işlem için, silikon protezler kullanılmaktadır. Bu protezin büyüklüğüne hasta ve doktor birlikte karar vermektedir. Bu ameliyatta, genel anestezi ile yaklaşık 1 saat kadar sürer ve 1 gece hastanede kalınır.  Hasta açısından önemli olan bu ameliyatlar, mutlaka uzman bir plastik cerrah ve deneyimli bir hastane veya tıp merkezinde yapılmalıdır.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elazığ’da ev yangını
Elazığ’da ev yangını
Hindistan Havayolları, terlikle müdür döven milletvekilinden davacı oldu
Hindistan Havayolları, terlikle müdür döven milletvekilinden davacı oldu