Estetik Cerrahideki Gelişmeler

Estetik Cerrahideki Gelişmeler

Estetik Cerrahideki Gelişmeler
Estetik Cerrahideki Gelişmeler Emre
Bu içerik 238 kez okundu.
Reklam

                 Günümüzde gelişen tıp bilimi ve teknoloji sayesinde, estetik cerrahi alanında, oldukça yüz güldürücü yeni tedavi yöntemleri ortaya çıkmıştır. Böylece hastalar, çok daha kısa sürede ve kolay bir şekilde eski görüntülerine kavuşmaktadır.

                 Yaşın ilerlemesine bağlı olarak kişilerde, kol bölgesinde sarkmalar meydana gelmektedir. Görüntü olarak rahatsız edici bu durum, kol estetiği ameliyatı ile tedavi edilebilir. Ameliyat çocuklara ve çok yaşlılara uygulanmaz, sadece orta yaş grubuna uygulanır. Oldukça kolay bir ameliyat olup, yarım saat sürer. Ameliyat sonrasında 4-5 gün kola bandaj uygulanır.

                 Bazen yanlış beslenme ve spor yapmamaya bağlı olarak ve bazen de çocuk felci geçirme gibi bir nedenlerden dolayı, bacaklarda şekil bozuklukları oluşur. Bunlar da, bacak estetiği ameliyatı ile düzeltilir.

            Ameliyat, plastik cerrah tarafından lokal anestezi altında yapılır. Ameliyattan 3 hafta önce, sigara ve kan sulandırıcı ilaçlar bırakılmalıdır. Ameliyattan sonra, bacaklara bandaj uygulanır ve bacaklar 2 gün yüksekte tutulur. Yaklaşık 1 hafta sonra normal hayata dönülür. Sonrasında 3 ay spor yapmamalıdır.

                 Erkeklerde ergenlik dönemi ve 40'lı yaşlarda, yanlış beslenme ve hormonlara bağlı olarak memelerde büyüme görülür. Bu duruma jinekomasti denir. Görüntü olarak hoş olmayan bu durum, bir takım psikolojik bozukluklara yol açabilir. Tedavisi cerrahi olup, 3 hafta kadar korse kullanılmalıdır.

                 Bu tip ameliyatlarda, uzman ve deneyimli bir ekibin yanı sıra, modern teşhis ve tedavi cihazlarının olması da çok önemlidir. Güler yüzlü bir hizmet ve ekonomik fiyatlarda, tercih edilme sebepleri arasındadır.

 

 

kol estetiği bacak estetiği jinekomasti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
‘Hadis’te Geçen Haçlı Ordusu
‘Hadis’te Geçen Haçlı Ordusu
Anaokulu ve ilkokullarda kuru üzüm dağıtılacak
Anaokulu ve ilkokullarda kuru üzüm dağıtılacak