Erkeklerde Meme Büyümesi ve Jinekomasti Ameliyatı

Erkeklerde Meme Büyümesi ve Jinekomasti Ameliyatı

Erkeklerde Meme Büyümesi ve Jinekomasti Ameliyatı
Erkeklerde Meme Büyümesi ve Jinekomasti Ameliyatı mirccet
Bu içerik 753 kez okundu.

Jinekomasti, erkek memesinde anormal büyüme hali almasıdır. İnsan bedeni hormonları arasında bir denge, bozulması halinde jinekomasti etkili bir rol oynar. Jinekomasti, bebeklik, ergenlik ve yaşlılık olarak fizyolojik olarak kabul edilerek erkek meme büyümesinin iki taraflı olarak görülmesi ile karşımıza çıktığı görülüyor.

Hormonal değişikliklere bağlı olarak en sık 13 ve 16 yaşlarında yani ergenlik dönemlerinde erkek çocuklarında görülen bu hastalık, %90 olarak ortalama 3 ila 3 sene içerisinde geçtiği bilinir. Gerilemeyan durumlarda kalıcı olarak jinekomasti hastalığına yakalanan erkeklerde ise devam sağlar. Ergenlikte jinekomasti hemen farkedilebilir. Memede hassasiyet ve ağrı ile dolgunlu gözle görülür derecededir. Çocuk doktoru ya da endokrinoloji uzmanı hastaya yardımcı olur. Erkeğin ciddi sıkıntıları görülen bu sıkıntıda göğsünün giydiği kıyafetlerde hemen belli olmasından oldukça rahatsız olur. Sosyal ilişkilerde, karşılıklı konuşmalarda psikolojik olarak sorun yaşanılır. Memelerdeki ağrı, hassasiyet ve psikolojik sorunlar yaşandığında ilaç kullanımına başlanılabilir. Tabiki bu ilaçlar alanında uzman hekimin verdiği ilaçlar olmalıdır.

Jinekomastiye Ne Sebep Olur?
Bazı organ hastalıklarının jinekomastiye yol açtığı söylenir. Alkol kullanımı, obezite ya da şişmanlık, aşırı vücut geliştirme egzersizi gibi sıkıntılar jinekomastiye yol açar ve bu durumun sebebinin ortadan kaldırılması saptanır.

Jinekomasti ameliyatı, erkek bedeninin bir sorunu oluşturduğu artık tetkikler sonucu belirlenip, estetik olarak düzeltilmesi ile beraberinde gelen gençlerin artık cerrahlara bırakılır. Günümüzde jinekomasti ameliyatlarının birçoğu liposuction ile yapılır. Yeterli sayıda hasta memeye 2 ila 3 cm arasında bir kesi sonrası sert meme dokusunun çıkarılarak en minimum iz kalmaması adına doktorlar elinden geleni yapmaya çalıştığı biliniyor.

Jinekomasti fiyatları özelde 3000 TL, doktor + hastane ücretinin ardından da 5000 TL'yi bulan bir hastalık türüdür. Estetik operasyonlarını devlet karşılamamaktadır. Mutlaka belirli olan göğüs alanında uzman ekibe gösterilip, muayene sonrası karar verilmelidir.

http://jinekomastiameliyati.net/

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor