En Kaliteli Karnitin Çeşitleri ve Fiyatları

En Kaliteli Karnitin Çeşitleri ve Fiyatları
En Kaliteli Karnitin Çeşitleri ve Fiyatları admin
Bu içerik 397 kez okundu.

 

Karnitin kilo vermek isteyenlerin en iyi bildiği amino asitlerden biridir. Vücutta bulunan yağların parçalanmasını ve enerjiye dönüşmesini sağlar. Vücudun karaciğer ve böbreklerde ürettiği l karnitin, kaslarda, kalp, beyin ve spermlerde depolanır. Normal şartlarda vücudun ürettiği miktar yeterlidir ama bazı durumlarda yeterli gelmez veya vücut yeterli düzeyde üretemez. Bu durumda gıda takviyesi olarak dışarıdan alınması gerekir. Vücudun kendisinin üretmesi nedeniyle et, süt ürünleri ve balık gibi besinlerde de bol miktarda bulunur. Karnitin zayıflamaya yardımcı besin desteği olarak bilinse de vücut için başka birçok faydası bulunmaktadır.

Her yerde zayıflama hapı, zayıflama ilacı diye satılan birçok sahte ürünün bulunduğu günümüzde l karnitin de bu zayıflama ilaçlarıyla karıştırılabiliyor. Oysa l karnitin zayıflama ilacı değildir, besin destek ürünüdür. Vücudun kendi ürettiği l karnitin yeterli gelmediği durumlarda alınır ve yağ yakımını kolaylaştırır. Vücut yeteri kadar l karnitin üretemediğinde dokularda yağlanma artar, yağlanma kalp ve damar sorunlarına yol açar, bağışıklık sistemi zayıflar, protein sentezi zayıflar. Dışarıdan alınan karnitin takviyesi bu sorunları ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

En iyi karnitin sıvı olanlardır. Saf yada kompleks olarak ikiye ayrılan sıvı l karnitini vücudun ihtiyacına göre almak gerekir. Kapsül l karnitin ise kullanım kolaylığı nedeniyle tercih edilmektedir. Özellikle vücut geliştiriciler ve sporun diğer dallarıyla ilgilenenler l karnitin kullanarak kas gelişimlerine katkı sunmaktadır. Yaşlı kadınlarda sıkça görülen kemik erimesine karşı da l karnitin destekleyicidir. Normal insanlar için günde 2 mg l karnitin almak yeterli olabilirken sporcular bu miktarı 4 mg kadar çıkarabilir.

Piyasada çok sayıda l karnitin markası bulunuyor. Hepsinin kaliteli olduğunu söyleyemeyiz. Ama en iyi verimi en kaliteli karnitin kullanarak alabilirsiniz. Kaliteli markaların ürünlerini de Protein Clubs sitemizde bulacaksınız. Multipower L-Karnitin Liquit Forte 1800 mg 20 Ampul, Hardline Thermo L-Karnitin Sıvı 1000 ml, Grenade Thermo Detonator 100 Kapsül ve daha birçok çeşidini sitemizde en uygun ve indirimli fiyatlarla bulabilirsiniz. Kaliteli ürünlerimizle hedeflerinize en hızlı şekilde ulaşabileceksiniz. Ancak ne miktarda l karnitin kullanmanız gerektiğini doktorunuzla konuşmalısınız.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor