Doğru Backlink Alma Tavsiyeleri

Doğru backlink alma stratejileri hakkında bilginiz yoksa sitenize zarar vermiş olma ihtimaliniz oldukça yüksek.

Doğru Backlink Alma Tavsiyeleri
Doğru Backlink Alma Tavsiyeleri tanitim
Bu içerik 500 kez okundu.

Doğru backlink alma stratejileri hakkında bilginiz yoksa sitenize zarar vermiş olma ihtimaliniz oldukça yüksek. Birçok site sahibi sitesini yükseltmek isterken bilmeden zarar verdiğini farkında olmaz. Kısa vadede sitenize faydanızın olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat uzun vadede kalitesiz backlinkler oldukça zararlıdır ve sıralamadan kaybolmanıza sebep olabilir.

Backlink alırken oldukça dikkatli olmak gerekir. Sitenizin linkinin barınacağı platformları özenle seçmeniz ileride karşılaşacağınız sorunları büyük ölçüde önler. Özellikle siteniz yeniyse, kendinizi Google’a tanıtırken çok daha dikkatli olmalısınız. İlk intiba önemlidir. Size backlink hakkında bilmeniz gereken temel konulardan bahsederken aynı zamanda doğru backlink alımı için tavsiyeler vereceğiz.

Yeni bir site açtıysanız ve sitenizi internet dünyasında ilk defa tanıtıyorsanız bunu abartmamakta fayda var. Sitenize yeterli içerik girmeden, sitenizin iç seo çalışmalarını tamamlamadan backlink alımını abartır yüzlerce sayıda alırsanız Google filtrelerine takılarak ceza almanız oldukça muhtemeldir. İlk bilmeniz gereken şey seo ve backlinkin aceleye gelmeyeceği, zamana yayılı şekilde çalışmanız gerektiğidir. Aksi taktirde siteniz arama motoru odaklı işleyen bir site izlenimi verecek, agresif olarak nitelendirilen davranışların tespit edilmesine sebep olacaktır. Bu durumda telafisi zor sonuçlar ortaya çıkarabilirsiniz.

Siteniz yeterince içeriğe sahip ve iç seonuz optimum düzeyde ise backlink alma vaktiniz geldi demektir. Peki backlink alırken hangi unsurlara dikkat etmeliyiz? İlk olarak dikkat etmeniz gereken linkinizi ne şekilde barındıracağınızdır. Spam olarak görünecek gereksiz metinler içerisine koyulmuş anahtar kelimeler ve bunlara verilen linkler yanlış kodlarla beslendiğinde etkisi elbette az, yetersiz ve değersiz olacaktır. Kaliteli sitelerden kaliteli backlink almaya ayrıca özen göstermelisiniz.

Zaman zaman aldığınız backlinkler yerinde duruyor mu diye kontrol etmenizde fayda var. Silinen linkler size negatif olarak geri dönecektir. Zamana yayılı şekilde düzenli olarak backlink sayınızı arttırmanız Google’a ‘ben faydalı bir siteyim, yükselmek istiyorum’ imajı verecektir. Silinen backlinklerinizi denk şekilde tamamlamalı ve telafi etmeniz ‘ben siteme değer veriyorum, benim sıralamamı yükselt’ demektir.

Backlink konusunda daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa SeoAmo Seo Danışmanlığı ekibinin kullanıcıları için oluşturmuş olduğu blogu inceleyebilirsiniz. Google uyumlu şekilde backlink alırken dikkat etmeniz gerekenler, kaliteli backlink kaynakları ve ücretsiz backlink kaynakları hakkında oldukça faydalı blog yayınlarıyla kullanıcılarına hizmet veren ekibin tecrübesinden onlarla tanışarak faydalanabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor