Dekoratif Tuğla

Dekoratif Tuğla
Dekoratif Tuğla admin
Bu içerik 519 kez okundu.

İnsanların eğlenmek, dinlenmek ve hoşça vakit geçirmek için gittiği cafe, bar, restoran gibi mekânlar müşterilerine güzel bir ortam sunmak için dekorasyona önem veriyor. Şık, modern ve huzurlu mekânlar daha çok ilgi çekmekte ve müşterilere cazip gelmektedir. Son yıllarda ise bu tür mekânlarda iç cephe ve dışı cephe duvarlarının kültür tuğlası ile kaplandığını ve mekâna otantik bir görünüm kazandırıldığını görüyoruz. Kültür tuğlası mekânlara şık, estetik ve otantik bir görsellik kazandırıyor. Dekorasyona mükemmel bir zenginlik katıyor. Böylece mekânlar daha cazip hale geliyor. Kültür tuğlası uygulaması giderek diğer yapılara da yayılmaya başladı. Artık evlerde, ofislerde, mağazalarda, okul, hastane gibi kurum binalarında da duvarlar kültür tuğlası ile kaplanıyor.

Tuğla çok eskiden beri kullanılan ve bugün de kullanılmakta olan ana yapı malzemesidir. Ancak gelişen yapı teknolojilerinde tuğla, yapı malzemesi olarak kullanılmaya uygun değildir. Bunun yerine duvarlarda dekoratif amaçlı kültür tuğlası kullanılmakta ve tuğlanın sağladığı görsel güzellik yaşam alanlarına taşınmaktadır. Birçok farklı doku ve renk özelliği olan kültür tuğlaları doğal tuğlalara aynen benzemektedir. Ama yapısal olarak doğal olandan farklılık gösterir.

 Öncelikle kültür tuğlası daha hafif ve ince yapılıdır. Hafif olması uygulamada kolaylık sağlarken, ince olması alan kaybına neden olmuyor. Dekoratif tuğla mekânlarda otantik bir atmosfer yaratırken klasik ya da modern her tür dekorasyon tarzıyla uyun gösteriyor. Modern dekorasyon tarzı olan bir salonda şömine duvarı ya da tv ünitesi arkasına yapılan dekoratif tuğla kaplama salona mükemmel bir estetik kazandırıyor. Dekoratif tuğla kaplama eski veya yeni her türlü mekâna uygulanabilir. Şömine, ocak, bahçe duvarı kaplamasında da dekoratif tuğla yaşam alanına farklılık katacaktır.

Dekoratif tuğlaların ren ve doku özellikleri farklı pek çok çeşidi bulunuyor. Tuğla seçimi tamamen sizin zevkinize göre yapılıyor. Kullanıma hazır halde üretilen dekoratif tuğlaların kaplama işlemi de çok kolaydır. Su ve fırça ile kolayca temizlenir. Boya, duvar kâğıdı gibi diğer kaplama malzemeleri gibi bakım gerektirmez ve uzun yıllar kullanılır. Fiyat olarak da diğerlerine göre daha ekonomiktir. Uğur Ticaret firmamızda kaliteli ve ekonomik kültür tuğlası çeşitlerini bulabilir, uygulama hizmetimizden yararlanabilirsiniz. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor