Cuma mesajları

Günlerin en hayırlısı, en bereketlisi ve en önemlisi olan Cuma gününün diğer günlere göre iki kat daha fazla önemi bulunmaktadır.

Cuma mesajları
Cuma mesajları seobaz
Bu içerik 711 kez okundu.

Günlerin en hayırlısı, en bereketlisi ve en önemlisi olan Cuma gününün diğer günlere göre iki kat daha fazla önemi bulunmaktadır. Söz konusu günde yaptığınız ibadetler iki kat daha fazla sevap, yaptığınız günahlar ise iki kat daha fazla günah olarak yazılır. Cuma gününde kılınan Cuma namazı ise beş vakit namazın kendilerine farz kılınan kişilerin kılmasının vacip olduğu bir namazdır.

Gönderilen her Cuma mesajında o günü ve diğer hayırlı günleri anlatan güzel anlamlar saklıdır. Örnek olarak çok sık gönderilen “Cennet bahçelerinin gülleri yüzüne, bülbüllerin nağmeleri diline, Allah sevgisi gönlüne, bu güzel günün bereketi üzerine olsun. Hayırlı nurlu cumalar.” Mesajına baktığımızda dünyamızda en güzel şeyler olarak nitelediğimiz şeyleri Cuma gününe benzeterek bu günün ne kadar önemli bir gün olduğunu topluma mesajlar ile belirtmektedir.

Sizlerde haftanın en güzel gününü sevdiklerinize, dostlarınıza  veya iş arkadaşlarınıza hatırlatmak istiyorsanız Cuma mesajlarını kullanabilirsiniz.

 

Devamını Oku

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor