ÇALIŞANLARINIZIN VERİMLİ OLMASINI İSTİYORSANIZ…

ÇALIŞANLARINIZIN VERİMLİ OLMASINI İSTİYORSANIZ…
ÇALIŞANLARINIZIN VERİMLİ OLMASINI İSTİYORSANIZ… admin
Bu içerik 467 kez okundu.

Yeni bir işe başladınız. Ofisinizi ilk göreceğiniz anın merakını yaşıyorsunuz. Kapıdan içeri girdiniz ve gördüğünüz… Tam bir hayal kırıklığı. Renksiz bir duvar, eski büro mobilyaları, döküntü eşyalar, kişiliksiz bir tasarım. Sabah 9 akşam 5 çalışıyorsunuz ve günün tam 8 saatini bu zevksiz oda da geçirmek zorundasınız. Düşünmek bile istemediniz değil mi?

   Yeni taşındığınız bir eve yeni mobilyalar almak isteyebilirsiniz ya da tadilat yaptırmayı bile düşünebilirsiniz. Peki  neden büro mobilyası seçerken de  aynı şevki gösteremiyoruz? Eminim eğer ki kendi büronuzu açacak olsanız, tüm detayları özenle düşünürsünüz. Fakat  patronlarınız  sizinle aynı duyguları taşımıyor olsa gerek.  Aslında gözden kaçan bir nokta var: Dolu dolu 8 saatimizi geçireceğimiz bir oda da mutlaka konfor ve şıklık ararız. Belki küçük bir odaya sahip olabiliriz. Ama bu büro mobilyaları zevksiz olacağı anlamına gelmemeli. Aynı zamanda doğru bir tasarım küçük bir oda da bile işlevsellik sağlayacaktır. Doğru yerleştirilen bir masa, yükseklik ayarı yapılmış rahat bir sandalye, dosyalarımızı koyabileceğimiz pratik bir dolap size bolca hareket alanı bile sağlayabilir. Sevmediğiniz bir alanda çalışmak motivasyonunuzun da düşmesine sebep olacaktır. Gelen müşterilerinde kendilerini rahat hissetmelerini sağlayabilmek için patronlarımızın biraz kesenin ağzını açması gerekecek sanırım. Bilinçli bir yönetici doğru büro mobilyalarının aslında herkesi bir noktada olumlu anlamda etkileyeceğini ön görmeli ve buna göre bir tasarım tercih etmeli. Kendi makamlarının konforunu çalışan personelinde hak ettiğini bilmeli. Çünkü mobilya deyip geçmemek gerek. Sonuçta zaman geliyor ki evimizden daha çok büromuzda vakit geçirmek durumunda kalabiliyoruz. Aynı evimizde olduğu gibi temiz ve şık bir görünümü büromuz içinde sağlamalıyız.

   Toparlamak gerekirse, büro mobilyalarının önemi aşikar. En azından biz çalışanlar için öyle. İnsanın içini ferahlatan, bir Pazartesi günü bile olsa içeri girdiğimizde güne mutlu başlayabileceğimiz bir odamızın olması hepimizin arzu ettiği bir durum sanırım. İçimizde ki potansiyeli ancak mutlu hissedebildiğimiz dolayısıyla verimli çalışabildiğimiz yerde açığa çıkarabiliriz. Unutmayalım ki parça bütünden daha büyüktür. Yarın sabah işe gittiğinizde daha güzel bir odayla karşılaşmanız dileğiyle…

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor