Büyük Deprem Bu Sefer Çin’de

Büyük Deprem Bu Sefer Çin’de

Büyük Deprem Bu Sefer Çin’de
Büyük Deprem Bu Sefer Çin’de mirccet
Bu içerik 1005 kez okundu.
Reklam

 

                Çin’in Güneybatısında Gerçekleşen büyük depremin şiddeti kayıtlara göre 6 büyüklüğünde olduğu son dakika olaylar arasında yerini aldı. Deprem konusunda şanssız ülkeler arasında olan ve birçok fay hattına sahip şehir sınırlarıyla depreme her an açık lan Çin'de meydana gelen deprem büyük paniğe yol açtı.

                ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezinin yayınladığı son haberlere göre merkez üssü Weiyuan kentinin 18 kilometre uzaklığındaki 6 büyüklüğündeki gerçekleşen depremin 10,1 kilometre derinlikten gerçekleştiği kaydedildi.

                Son dakika depremler olarak geçen haberde, Çin ulusal Deprem İnceleme Ajansı ise depremin büyüklüğünde bir hata olduğunu ve depremin büyüklüğünün aslında 6,6 olduğunu açıkladı. 5 kilometre derinlikte oluşan depremin ardından artan sarsıntılar olduğu vurgulandı. Şinhua haber aşansına göre ise depremin merkez üssünden 360 kilometre kuzeydoğudaki eyalet başkenti olan Kunming’ten bile hissedildiği yayınlandı. Bazı binalarda hasar oluşmasına rağmen hiçbir insan hayatını kaybetmedi. Korkan insanlar sokaklara çıkıp o geceyi dışarıda geçirdiği gözlemlendi. Panik halinde olan insanların evlerine artçı depremler korkusu sebebiyle giremediği bildirildi. Bununla beraber Çin'de ikamet eden insanların deprem korkusu gitgide büyürken artçı depremlerden çok, mevcut depreminde büyük depremin bir artçısı olabileceği ve daha şiddetli depremlerin beklendiği açıklamaları kulaktan kulağa dolaşan fısıltılar arasındaydı.

 

                Myannar Sınırı yakınlarındaki Yunnan eyaletinde ağustosta oluşan 6,1 şiddetindeki depremde 615 kişi hayatını kaybederken 1970 yılında 7,7 şiddetindeki depremde 15 binden fazla insanın öldüğü açıklandı. Depremlere hazırlıklı olan ülkeler arasında yer alan Çin'in her türlü şiddetli depreme dayanıklı binalar üretmeye ve yapmaya başladığı biliniyor. Buna keza bu depremler ile ilgili olarak depremi önceden bildirecek cihazlarında yapımı üzerinde çalışıldığı gelen ve bilinen haberler arasında. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor