Bursa Ortak Sağlık Birimleri

Bursa Ortak Sağlık Birimleri
Bursa Ortak Sağlık Birimleri admin
Bu içerik 733 kez okundu.

 

Gerek özel sektörde gerekse kamu sektöründe faaliyet gösteren ve 1 den fazla çalışanı olan tüm işyerlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Yasasının uygulanması zorunludur. 1000 den fazla çalışanı olan az tehlikeli sınıfındaki işyerleri, 750 den fazla çalışanı olan tehlikeli sınıfındaki işyerleri ve 500 den fazla çalışanı olan çok tehlikeli sınıfındaki işyerleri yasak zorunlulukları yerine getirmek için kendi bünyelerinde iş sağlığı ve güvenliği birimi oluşturmak zorundadır. Diğer işyerleri ise ortak sağlık ve güvenlik birimlerinden isg hizmetlerinin bir kısmını veya tamamını alabilir. Yasanın zorunlu kıldığı isg hizmetlerinin amacı tüm çalışanları iş kazalarından ve meslek hastalıklarından korumaktır.

Osgb ler bünyelerinde tam zamanlı olarak en az bir işyeri hekimi, bir iş güvenliği uzmanı ve bir diğer sağlık personeli bulundurmak zorundadır. Bursa ortak sağlık birimleri de işyerlerine ihtiyaçları sayıda ve sürelerle işyeri hekimi, diğer sağlık personeli ve iş güvenliği uzmanı temin etmektedir. İşyeri hekimlerinin ve iş güvenliği uzmanlarının firmalardaki çalışma süreleri işyerinin tehlike sınıfına ve çalışan sayısına göre belirlenmektedir. Bütün bu detaylar yasa ve yönetmeliklerde yer alıyor. Ancak işverenlerin büyük kısmı yasaları ve yönetmelikleri takip etmekte zorlanıyor ve hizmetlerin tamamını osgb lerden almayı tercih ediyor.

Bursa ortak sağlık firmaları tüm işyerlerinin işyeri hekimi ve diğer sağlık personeli ihtiyacını karşılayacak kapasiteye ve donanıma sahiptir. İşyerinde görevlendirilen işyeri hekimi sertifikalıdır. İş kazalarının ve meslek hastalıklarının hala yüksek olduğu ülkemizde işyeri hekiminin önemi de büyüktür. İşyeri hekimleri işletmedeki tüm çalışanların sağlık gözetimlerini yaparlar. İşe giriş muayenelerini ve periyodik muayenelerini yaparlar. Ortaya çıkan meslek hastalıklarının nedenlerini araştırır, gerekli önlemlerin alınması konusunda işverene rapor sunar.

İşyeri hekimi iş güvenliği uzmanı ile birlikte çalışarak risk analizi, acil eylem planı hazırlama, yıllık planları hazırlama, iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri verme gibi faaliyetleri yürütür. Çalışanlara meslek hastalıklarından korunma eğitimleri verir. İlk yardım tatbikatları yaptırır. Çalışanların sağlık gözetimi ve ortam gözetimim ile ilgili işverene rehberlik yapar. İş sağlığı ve güvenliği yasasının işyerinizde eksiksiz uygulanması için Gözetim Osgb firmamızdan en uygun koşullarda hizmet alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için web sitemiz www.gozetimosgb.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor