Başarılı Nakliyat Hizmeti Nasıl Verilir?

Hizmet sektörünün belki de en uğraştırıcı ve müşteri memnuniyetinin zor olduğu bir alan olan nakliyat sürekli gelişen ve sayısı her geçen gün artan firma sayısı ile rekabetin bir hayli yüksek olduğu sektördür.

Başarılı Nakliyat Hizmeti Nasıl Verilir?
Başarılı Nakliyat Hizmeti Nasıl Verilir? tanitim
Bu içerik 625 kez okundu.
Reklam

Hizmet sektörünün belki de en uğraştırıcı ve müşteri memnuniyetinin zor olduğu bir alan olan nakliyat sürekli gelişen ve sayısı her geçen gün artan firma sayısı ile rekabetin bir hayli yüksek olduğu sektördür. Özellikle büyük şehirlerde sayısı bir hayli fazla olan nakliyat firmaları profesyonel bir şekilde yapıldığında kendi içinde bir çok kuralları olan faaliyet dallarına ayrılmaktadır. Taşınılacak olan eşyaların maddi değerinin yanı sıra müşteri açısından manevi değeri de bulunduğu için oldukça dikkatli ve titiz bir şekilde gerçekleşmesi gereken nakliyat işlemleri için mutlaka kurumsal firmalar ile çalışılması gereken sektörler arasında yerini almıştır. Ortalama maliyet açısından bakıldığında çeşitli farklar göstermiş olsa da sabit ve taban fiyat uygulamasının yaygınlaşması bu işi yapan tüm nakliyat şirketlerini korumaktadır.

Nakliyat Faaliyetleri

Nakliyat denildiğinde akla gelen ilk hizmet ev taşıma olarak ön görülse de büyük talep gören ve azımsanmayacak derece rekabeti olan ofis taşıma işlemleri de nakliye sektörünün hizmet kapsamındadır. Yeni açılan nakliye firmaları öncelikli olarak ev taşıma hizmeti vererek başladıkları bu sektörde ilerleyen yıllarda kurumsallaştıkça hizmetlerini de çeşitlendirmektedir. Buna en iyi örnek olarak Güven-taş nakliyat firmasını verebiliriz. 1985 yılında kurulduğunda sadece ev taşıma servisi olarak faaliyet gösteren, ilerki yıllarda hem araç sayısını hemde personel sayısını arttırarak farklı nakliyat hizmetlerinde boy gösteren firma 2016 yılı itibariyle şehirler arası nakliyat hizmeti vermeye başlamış durumdadır.

Nakliyat Sponsoru

evden eve Merkezi İzmir'de bulunan ve genellikle Bornova, Karşıyaka ve Buca gibi ilçelere evden eve taşıma hizmeti vermekte olan Güven-taş başarılı nakliyat firmaları arasında yerini almış durumda. Peki başarılı nakliyat firması nasıl olunur? Bu sorunun cevabını Yakup Ünal maddeler halinde şu şekilde açıklamıştır. 1-) Müşteri memnuniyeti her sektör olduğu gibi nakliyat sektöründe de oldukça önemlidir. Para kazanmaktan çok müşteri memnuniyetinin tam olarak sağlanması gerekiyor. Bunu sunacağınız nakliye hizmeti ve müşteri ile ikili ilişkiler sağlar. 2-) Sunulan hizmetin yanı sıra müşteriye vereceğiniz ayrıcalıklı hizmetler oldukça önemli, örneğin nakliyat alanında müşteriye verilecek ücretsiz ekspertiz(keşif) hizmeti ve eşyaların sigortalanması günümüz pazarlama stratejilerinde oldukça önemli bir role sahiptir. 3-) Bireysel ve kurumsal müşterileri ayrı kategoriye koyarak onların ihtiyaçlarını doğru analiz etmelisiniz. Bireysel müşteriler genelde ev taşıma hizmeti alırken kurumsal müşteriler daha farklı ve kapsamlı ihtiyaçlara sahiptir. Yukarıdaki maddelere bakıldığında nakliyat sektöründe temel odağın müşteri memnuniyeti olduğunu görebiliyoruz. Bu hizmetleri alırken mutlaka kurumsal anlamda başarılı ve yıllardır bu sektörün içinde olan firmalar ile çalışılmalıdır. Bu yazıda katkısı bulunan www.guven-tas.com sitesi ve yetkililerine teşekkür ederiz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor