Bakırköy etüd merkezleri, Bakırköy etüd

Bakırköy etüd merkezleri, Bakırköy etüd
Bakırköy etüd merkezleri, Bakırköy etüd admin
Bu içerik 485 kez okundu.

 

             Eğitim öğretim seviyesinin daha yüksek seviyelere ulaşıp başarıya odaklı olabilmesi için, öğrencilerin ders bitimi sonrası, ödev çalışmalarını ve çeşitli faaliyet alanlarını genişletmek için gittikleri Bakırköy etüd merkezleri, tam kapasite ile hizmet vermektedir.

 

             Birçok sınav sistemine tabii tutularak hayata hazırlanan öğrenciler, derste gördükleri konuları tekrar edip, anlamadıkları programları detaylı öğrenme fırsatı buldukları etüd merkezlerinde branş öğretmenleri veya sınıf öğretmenleri eşliğinde çalışma yapar. Kalabalık sınıflarda öğrenim gören öğrencilerin, yoğun programlardan yeterince faydalanamadığı düşünülerek kurulan Bakırköy etüd ders bitiminde başlayıp, sabahçı ve öğlenci öğrenci gruplarına göre ayarlamalar yapılmıştır. Başarı ortalamasında ciddi fark yaratan etüd dersleri, öğrencilerin anlama kapasitesini genişleterek, sıkıcı derslerden zevk alınmasını amaçlar.

 

            Okulların açılmasıyla başlayıp, ders programlarıyla doğru orantılı hareket eden etüd merkezlerinde, sınıf seviyeleri ayarlanarak konular işlenir. Ödev yapmaktan kaçınan öğrencilerin ve ödevlerini yapması konusunda ısrar eden ailelerin bu merkezler sayesinde, sınavlardaki yüksek puan durumu memnuniyet verici olduğundan, etüdlere ilgi oldukça fazladır.

 

             Yararı her geçen gün fark edildiğinden her semtte okullara yakın bölgelerde yeni etüd merkezleri açılarak, belli saatlerde ders tekrarı ve konu anlatımları öğretmenler eşliğinde yapılmaktadır. Bakırköy etüd merkezleri özel ders alan veya dershaneye giden öğrencilerin başarı seviyesindeki düşüklüğü, etüdler sayesinde yükseltmesine sebep olduğundan, ailelerin ekstra bütçe ayırmasına gerek kalmadan yapılan cüzi eğitim uygulamasıdır.

 

             Yeni arkadaşlıklar ve paylaşımlar yapılarak sosyal ilişkilerde de başarılı olmaya yönelik Bakırköy etüd ders dışında başarılı spor ve sosyal faaliyetleri de kapsar. Ailelerin çocuklarının geleceği konusundaki endişesini bir nebze olsun hafifletmeye ve çocukların hangi alanlara ilgisinin olduğuna dair fikir verici etüd merkezleri, veli toplantılarıyla gözlemlerini paylaşır.

 

             İlgi alanlarının yoğunluğuna göre kurulan sosyal faaliyet alanlarında çeşitli enstrüman çalışmaları, folklor ve spor faaliyetleri bulunmaktadır. Öğrencilerin sıkılmadan, zevkle gitmeleri amaçlandığından öğretmenlerin eğitimci kimlikleri dışında, arkadaş gibi yaklaşımlarda bulunduğu merkezlerde, yorulmadan ve yormadan eğitim verilmesine dikkat edilir. Hafta içi veya hafta sonu programları olan etüd merkezlerinde birkaç saatlik zaman dilimi içindeki dersler gün içindeki ders anlatımlarından veya haftalık işlenen konulardan yapılarak, farklı testlerle pekiştirme sağlanır.

 

             Yılın belli dönemlerindeki başarı seviye testleriyle öğrencilerin kapasitesi ölçülmüş olur. Bu uygulamalar, öğrenci ve merkezler açısından büyük önem taşır.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor