Atina Uçak Bileti

Atina Uçak Bileti
Atina Uçak Bileti Emre
Bu içerik 459 kez okundu.

Tarihi ve mitolojik anlamda ünlü olan Atina şehrinin ismi savaş tanrıçasından almıştır. Atina; Yunanistan’ın başkenti olup, tarihte bu şehir çok önemli ticaret merkezi olarak bilinmekteydi. Atina diğer Avrupa ülkelerine göre çok fazla Müslümanlığa sempatik ve saygı ile yaklaşmamaktadır. Atina’da açık ve hizmet veren hiçbir camiyi göremezsiniz. Atina’da ve diğer adalarda tatil yapmak için Yunanistan Shengen vizesi talep etmektedir. Ancak, Yunanistan’ın içinde bulunduğu koşullar nedeniyle, turizmi ayakta tutabilmek için kapıda vize alabilmek mümkün, tatil turuna ya da ilgili acentalara bildirmeniz halinde kolaylıkla turist vizesi alabilirsiniz. Nasıl Gidilir? Atina’ya havayolu şirketlerinden Pegasus, Türk Hava yolları, Agean Airlines ile gidebilir, kara yolunu tercih ederseniz özel araç veya otobüs ile ya da deniz yolculuğu yaparak Atina’ya ulaşabilirsiniz.

Atina ile Türkiye arasındaki uçuş süresi 1 saat 30 dakika olduğu için diğer ulaşım çeşitlerine göre daha kısa sürdüğü gerekçesi ile Atina’ya en çok uçak yolculuğu ile gidilmesi tercih ediliyor. Atina Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için, M3 metro,x95 numaralı hatları kullanabilir, ya da taksi ile gidebilirsiniz. Atina’ya ne zaman gidilir ? Sizin için tatil; deniz kum güneş ise, Atina’ya gitmeniz gereken en doğru zaman yaz mevsimi olacaktır. Yaz mevsimi dolayısı ile turistlerin akın ettiği Atina’da sıcaklardan bunalabileceğinizi de unutmamanızda fayda var. Atina’ya fiyatların biraz daha uygun olduğu ve havanın daha ılıman olduğu kış mevsimine doğru gitmeyi de tercih edebilirsiniz. Atina, Türkiye ile benzer iklim tipine sahip olduğu için, süprizlerle karşılaşmayacağınızı söyleyebiliriz. Atina’da Ne yenir? Yunan mutfağının etkisi Yunanistan’ın başkenti Atina’da da görülür. Tarihte Yunanistan ile sık sık etkileşime girmemiz ile, Türk mutfağının izlerini ve özelliklerini Yunanistan’da apaçık görebilirsiniz. Yunan mutfağı, Türk ve Balkan mutfaklarından etkilenmiş olup, Türk turistlerin yemek konusunda sıkıntı çekmeyeceği bir mutfak olarak adlandırılabilir. Türkiye’de köfte yemeyi seviyor iseniz, Yunanistan’da aynı özellikteki köfteyi yiyebilirsiniz, sevdiğiniz tüm lezzetlere tatiliniz boyunca ulaşabileceğiniz bir şehir olan Atina’da en çok içilen içki biradır.

Ege kıyılarına uzanan Atina’da deniz mahsülü ile yemekler yapılır ve Yunan vatandaşlarının eğlenceli akşamlarında alkol ile birlikte tüketilmektedir. Atina Uçak Bileti, Atina’da Gezilecek Yerler Türkiye’den biraz olsun uzaklaşmak ve tertemiz ıssız sularda tatil yapmak isteyen turistlerin bir numaralı rotası Atina’dır. Yunanistan’ın başkenti Atina’da yıllardır yaşanan kriz nedeniyle, turizmin canlı tutulması için fiyatlar yarıya kadar indirilmiş ve turistlerden döviz kazanmaya çalışılmaktadır. Bu nedenle, Kısıtlı ya da orta bütçeli bir tatil planınız var ise, Türkiye’den daha uygun fiyata Atina’da tatil yapabilir ve gezebilirsiniz. Atina’da balıklı yemeklerinin akşamında olmazsa olmaz taverna eğlencelerine gitmeniz tavsiye ederiz.

Arkadaş ortamı ile birlikte gidiyorsanız mutlaka Ouzo Masası kurup, tavernanın ve sohbetin tadını çıkarın. Yunanistan’da bulunan adalara her gün farklı kurumlar tarafından turlar düzenlenmektedir. Turlara katılıp, yeni arkadaşlıklar edinirken civardaki doğal güzelliklerin keyfine varabilirsiniz. Atina’nın buluşma meydanı olan Kolonaki caddesinde yürüyüş yapabilir, küçük esnaflardan alacağınız minik kahve paketleri ve çikolatalar ile bir kafe de kitap okuyabilirsiniz. Tarihe ve tarihi yapıtlara meraklı iseniz, ve gezip görmekten hoşlanıyorsanız mutlaka Roman Agora, Benaki Müzesi ve Dromeas heykeline gitmelisiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Korku filmi değil gerçek! Adana'da akılalmaz olay ve ürperten ayrıntılar
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor
Samsung‘un amiral gemisi modelleri eskisi gibi satmıyor